Zajazd Maxim
Zajazd Maxim położony jest w centrum malowniczej miejscowości Żywiec. Niewątpliwym atutem naszego zajazdu jest lokalizacja umieszczająca go około 200 metrów od rynku, pięknego parku i Zamku oraz Pałacu Habsburgów.
Do dyspozycji naszych gości oddajemy 70 miejsc noclegowych
Pokoje standardowe oraz apartamenty posiadają:
|
Dodatkowo oferujemy Państwu:
- bezpłatny parking strzeżony
- saunę fińską
- jacuzzi
- zadaszony regionalny szałas z kręgiem ogniskowym (możliwość organizacji biesiad, posiadówek, tematycznych imprez itp. przez cay rok)
- salę konferencyjną o powierzchni 60m2
- możliwość wypożyczenia sprzętu sportowego (współpracujemy z wypożyczalnią sprzętu sportowego)
W zajeździe mieści się restauracja, gdzie mogą się stołować nasi goście. Wyposażoną w bezprzewodowy dostęp do internetu. Fachowy personel Zajazdu zadba o profesjonalną obsługę i ciepłą atmosferę. Dla stałych gości przewidujemy specjalną ofertę cenową, przy dłuższych pobytach istnieje możliwość negocjacji cen.
Nasz zajazd jest przyjaźnie nastawiony na spełnienie oczekiwań gości, tak by z przyjemnością powracali w nasze progi. Będziemy zaszczyceni mogąc gościć Państwa w naszym zajeździe.
To doskonałe miejsce na rodzinne obiady, jak i spotkania biznesowe, a także konferencje. Specjalizujemy się w obsłudze dużych grup wycieczkowych oraz wszelkiego rodzaju imprez zorganizowanych.
Świadczymy usługi w zakresie obsługi przyjęć okolicznościowych, od małych spotkań w gronie najbliższych, po duże imprezy typu wesela czy bankiety. Dla mniej zobowiązujących spotkań np. przy kawie, herbacie czy drinku proponujemy nasz Drink Bar.
Posiadamy profesjonalny zespół pracowników, który każdego dnia dba o satysfakcję naszych Gości.
Zapraszamy do korzystania z naszych usług zarówno gości indywidualnych, jak i zorganizowane grupy.
Atrakcje turystyczne
Miasto Żywiec - zwane często stolicą Beskidów. Miasto o ponad 700-letniej historii to jedno z najbardziej interesujących miast województwa śląskiego.
Stary Zamek
Stary Zamek w Żywcu swymi początkami sięga połowy XIV w., wzniesiony z kamienia łamanego, potynkowany. Od pn. - wsch. łączy się z nim czworoboczna wieża zwieńczona pseudogotyckimi krenelażami. Nie tylko ze względu na swój wiek, ale również ze względu na ciekawą historię powiązaną ściśle z wydarzeniami dziejowymi o wymiarze europejskim, zasługuje on na miano światowego dziedzictwa kulturowego.
Nowy Zamek
Tak zwany Nowy Zamek, czyli klasycystyczny w stylu pałac, został wybudowany przez Habsburgów na miejscu dawnych oficyn zamku Wielopolskich. Pałac projektowany był przez znanych architektów tej epoki - Mączyńskiego i Stryjeńskiego
Park
Zamek żywiecki otoczony jest zabytkowym, 26 hektarowym parkiem,
którego początki sięgają XVII wieku. Park, pierwotnie założony w stylu włoskim,
wyraźnie składał się z dwóch zespołów, jeden złożony z kwater
i drugi z regularnie posadzonym drzewostanem.
Kościół Katedralny Narodzenia NMP
Kościół Katedralny Narodzenia NMP zbudowano w I połowie XV wieku. W latach 1515 - 1542 został znacznie rozbudowany poprzez podwyższenie murów i prezbiterium. Końcem XVI wieku ponownie go powiększono poprzez przedłużenie nawy i wzniesienie wieży wg projektu architekta sprowadzonego z Orawy, Jana Ricciego.
Kościół p.w. Świętego Krzyża
Wzniesiony został w końcu XIV wieku w stylu gotyckim.
Tydzień Kultury Beskidzkiej
(lipiec-sierpień) Jest to najstarsza i największa impreza folklorystyczna w Europie, w której uczestniczy co roku przeciętnie 80 zespołów, w tym 20 zagranicznych, kapele, soliści, twórcy ludowi. Odbywające się podczas jej trwania występy zespołów i grup folklorystycznych porywają widzów autentyzmem i żywiołowością wykonania oraz pieczołowitym doborem elementów programu.
Festiwal Górali Polskich
(lipiec-sierpień) Podczas tej imprezy ożywa całe piękno i bogactwo kulturowego dorobku polskich górali i właśnie ona jest najważniejszym w kraju forum służącym jego kultywowaniu i upowszechnianiu. Polscy górale przyjeżdżają tu na własny festiwal, mogą się spotkać, zaprezentować swój dorobek, porównać osiągnięcia, a także skorzystać z fachowej konsultacji.
Przegląd Zespołów Kolędniczych
i Obrzędowych "Żywieckie Gody"
(styczeń-luty) Po raz pierwszy został zorganizowany w styczniu 1969 roku jako Przegląd Grup Kolędniczych powiatu Żywieckiego. W 1976 roku nazwę "Żywieckie Gody" zmieniono na "Beskidzki Karnawał", w którym udział brały zespoły z regionów położonych
w Beskidach.